Teatr przy stoliku 16 lutego 2023r.

Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku spotkanie Teatru przy stoliku. Widzimy się 16 lutego o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu.
Zapraszamy

Aleksiej Arbuzow STAROMODNA KOMEDIA

Do sanatorium na wypoczynek przyjeżdża pełna energii i fantazji starsza kobieta. Jest kasjerką w cyrku, w którym niegdyś występowała w swoim popisowym numerze wraz z mężem. Ten jednak zostawił ją dla młodszej kobiety, co Lidia nauczyła się traktować z nadzwyczajną wyrozumiałością. Jest bardzo ciepłym i wrażliwym człowiekiem, dobrze zna życie i mimo doznanych zawodów ? promienieje wiarą w ludzi i optymizmem.
W sanatorium zawiera znajomość z jego naczelnym lekarzem i jednocześnie dyrektorem, ale pierwsze spotkanie ma miejsce w okolicznościach dla Lidii nieszczególnie korzystnych. Dość ostra służbowa rozmowa staje się jednak początkiem kolejnych spotkań, które zaowocują piękną przyjaźnią a wkrótce również uczuciem dwojga starszych, doświadczonych ludzi z różnych ? ale jak się okaże ? przystających do siebie światów.
Piękna, liryczna komedia romantyczna jednego z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, okraszona znakomitym dialogiem i wieloma celnymi obserwacjami obyczajowymi.

Czytają: Alicja Kochańska, Cezary Ilczyna
Słowo wstępne Elżbieta Lenkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *